Strona główna Klub Siatkarski Aluron Virtu Warta Zawiercie

KUP KARNET

ANDRZEJEWSKI: BĄDŹMY CIERPLIWI

  • Utworzono: 09 październik 2017

ANDRZEJEWSKI: BĄDŹMY CIERPLIWI

 

„Nie chcę tłumaczyć nas jako drużyny, ale terminarz ułożył się tak, że na początku gramy z najlepszymi zespołami w Polsce. Naszym celem jest utrzymanie się w lidze, dlatego też trochę się pocieszam, że te mecze, które są dla nas najważniejsze, dopiero nadejdą. Bądźmy cierpliwi i wierzmy w zwycięstwa, bo cały sezon przed nami” - zachęca Krzysztof Andrzejewski, libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

 

„Trudno na gorąco jednoznacznie stwierdzić, jakie były powody porażki. Na pewno trzeba zrobić wnikliwą analizę tego meczu, obejrzeć zapis wideo i wtedy poszukać przyczyn. Nie ma co się zagłębiać w siatkarskie szczegóły, po prostu zabrakło powera. Mieliśmy szansę na zwycięstwo w trzecim secie, ale jedna czy dwie piłki zadecydowały o wyniku spotkania” - powiedział 34-latek po porażce z Treflem Gdańsk.

 

Współpraca czy rywalizacja?

Częściej w wyjściowej szóstce na pozycji libero możemy zobaczyć Taichiro Kogę, ale dla popularnego „Osiołka” nie stanowi to problemu. „Traktuję to bardziej jako współpracę niż rywalizację. Uważam, że zarówno ja mogę się dużo nauczyć od Taichiro, jak i on ode mnie. Jest świetnym zawodnikiem i nie mam problemu z tym, że przebywa na boisku więcej niż ja. Mam tylko nadzieję, że będzie się to przekładać na dobrą postawę całej drużyny oraz na zwycięstwa”.

 

O tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia przekonali się wszyscy kibice Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Czy w związku z tym zawodnicy odczuwają dużą presję? „My nic nie musimy. Oczywiście bardzo chcemy wygrywać i robimy wszystko by zwyciężać, bo po to przede wszystkim trenujemy. Natomiast nie możemy sobie narzucać takiej myśli, że coś musimy. Jedyny nasz obowiązek to walczyć i dobrze grać. Na ile to wystarczy, to się okaże po ostatnim gwizdku. W sporcie zawodowym zawsze jest presja, ale musimy sobie z nią radzić”.

 

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie SA , ul. Blanowska 40 (Hala OSiR II), 42-400 Zawiercie, e-mail: klub@aluronvirtu.pl
Bardzo nam miło powitać sympatyków siatkówki w serwisie internetowym Klubu Siatkarskiego ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE SA. Mamy nadzieję że wszyscy, którzy są zainteresowani wspaniałą dyscypliną sportu, jaką jest siatkówka znajdą tu przydatne informacje na temat drużyn oraz terminów planowanych rozgrywek Klubu Siatkarskiego ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE. Ponadto zachęcamy do oglądania filmów i zdjęć umieszczonych w dziale galeria.