Strona główna Klub Siatkarski Aluron Virtu Warta Zawiercie

KUP KARNET

MIECZE CORAZ OSTRZEJSZE, ALE LWY ZBYT GROŹNE

• Utworzono: 08 październik 2017

Bliscy walki o odwrócenie losów meczu byli w starciu z Treflem Gdańsk siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Jurajscy Rycerze z partii na partię grali coraz lepiej, lecz Gdańskie Lwy pazurami wyszarpały i trzecią część gry, i całe spotkanie (0:3).

Pierwszy set przebiegał pod dyktando doświadczonej, naszpikowanej gwiazdami ekipy Trefla Gdańsk. Bardzo aktywny wśród Jurajskich Rycerzy był Łukasz Swodczyk, ale jego kolejne zdobycze punktowe nie zapobiegły coraz odważniejszej ucieczce Gdańskich Lwów, które odjechały już nawet na 13 punktów, właśnie w takim stosunku zwyciężając pierwszego seta (12:25). Główne role wśród gości odgrywali Piotr Nowakowski, Mateusz Mika i Damian Schulz.

Kolejna partia również rozpoczęła się od minimalnej przewagi gdańszczan, ale m.in. kiwka Michała Żuka, as Kamila Długosza i atomowy atak Łukasza Swodczyka pozwoliły Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie wyrównać (7:7). Trefl ponownie odskoczył, lecz wówczas swoje możliwości zaprezentował debiutujący w żółto-zielonych barwach David Smith. Swoje trzy grosze dorzucił Długosz, a Grzegorz Pająk najpierw niemal dosłownie znokautował Mateusza Mikę, a następnie blokiem dał gospodarzom prowadzenie (14:13). Niestety po przerwie na żądanie trenera Anastasiego gdańszczanie zdobyli się na jeszcze jeden zryw. Ten okazał się wystarczający, by wyjść osiągnąć 2:0 (19:25). Nie pomogło nawet dobre wejście po problemach zdrowotnych zasygnalizowane błyskawicznym zdobyciem punktu przez Hugo de Leona.

Tak blisko...

Po 10-minutowej przerwie rozpoczęła się walka na całego! Jurajscy Rycerze postawili wszystko na jedną kartę. Różnicę uczynił Hugo de Leon, który raz po raz obijał blok gdańskiej ekipy. Walka toczyła się na styku. Kiwał Smith, nie zwalniał tempa Hugo. Prawdziwym bohaterem był jednak Łukasz Swodczyk! W decydujących fragmentach najpierw zdobył punkt z akcji, a następnie popisał się… dwoma kolejnymi asami serwisowymi i Żółto-Zieloni prowadzili 18:17! Blok wykorzystał Bociek, przypomniał o sobie Smith. W samej końcówce to jednak Trefl za sprawą Mateusza Miki na zagrywce wyrwał 22:23. Wtedy… znowu mocnym atakiem potraktował przeciwników Hugo de Leon (23:23). Z kolei goście uderzali w aut, a do asa serwisowego Hugo zabrakło bardzo niewiele (24:24). Niewiele zabrakło też w dwóch kolejnych akcjach. Choćby odrobiny szczęścia, bo set kończący cały mecz wymknął się w ostatniej chwili (24:26)...

Damian Juszczyk

Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 19:25, 24:26)

Aluron Virtu: Żuk 3, Swodczyk 11, Bociek 4, Długosz 2, Smith 5, Pająk 2, Koga (libero) oraz de Leon 8, Kaczorowski 2, Marcyniak 0, Patak 0, Popik 0.

Trefl: Mika 11, Grzyb 4, Schulz 11, Szalpuk 10, Nowakowski 7, Kozłowski 4, Olenderek (libero) oraz McDonnell 2, Jakubiszak 0, Sanders 0.

Aluron Virtu Warta Zawiercie SA , ul. Blanowska 40 (Hala OSiR II), 42-400 Zawiercie, e-mail: klub@aluronvirtu.pl
Bardzo nam miło powitać sympatyków siatkówki w serwisie internetowym Klubu Siatkarskiego ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE SA. Mamy nadzieję że wszyscy, którzy są zainteresowani wspaniałą dyscypliną sportu, jaką jest siatkówka znajdą tu przydatne informacje na temat drużyn oraz terminów planowanych rozgrywek Klubu Siatkarskiego ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE. Ponadto zachęcamy do oglądania filmów i zdjęć umieszczonych w dziale galeria.